Ładowarki do akumulatorów

Choć jednorazowe baterie nadal cieszą się dużą popularnością, to z roku na rok są stopniowo zastępowane przez akumulatory. Ich największą zaletą jest możliwość wielokrotnego użytku. Ponadto, cechują się kilkukrotnie większą wydajnością, a co za tym idzie, zdecydowanie szerszym zastosowaniem. Aby móc bezpiecznie i efektywnie uzupełniać energię w akumulatorach, należy wyposażyć się w specjalne ładowarki. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach?

Ładowarki do akumulatorów – najważniejsze informacje w pigułce

Najważniejszą kwestią w trakcie wyboru ładowarki jest kompatybilność z posiadanymi ogniwami. Warto wiedzieć, że inne urządzenia wykorzystuje się do uzupełniania energii w bateriach litowo-jonowych, inne w przypadku ogniw niklowo-metalowo-wodorkowych, a jeszcze inne do ładowania baterii niklowo-kadmowych. Ważna jest także wielkość baterii. Na szczęście na rynku można znaleźć uniwersalne ładowarki, które współpracują z akumulatorami cylindrycznymi, cechującymi się różnymi wymiarami. Ładowarka może być zasilana m.in. przez port USB, a także bezpośrednio z gniazdka sieci domowej.

Ładowarki do akumulatorów znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Ładowarki do akumulatorów samochodowych

Osobną kategorią są urządzenia przeznaczone do uzupełniania energii w akumulatorach samochodowych, niezwykle często nazywanych prostownikami. Wśród nich wyróżniamy ładowarki do klasycznych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Urządzenia tego typu najczęściej mają wbudowany praktyczny wskaźnik stanu naładowania. Inne ładowarki wykorzystuje się do nowoczesnych baterii żelowych, a jeszcze inne do baterii typu AGM, w których elektrolit jest wchłonięty przez specjalną watę szklaną.