Mobilne baterie PowerBank

Choć nowoczesne smartfony i tablety są wyposażone w stosunkowo pojemne baterie, to nadal trzeba je często ładować. Wynika to m.in. z dużych wyświetlaczy, a także wydajnych podzespołów charakteryzujących się wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Mobilne baterie PowerBank to urządzenia cechujące się stosunkowo niewielkimi rozmiarami. W zależności od swojej pojemności umożliwiają nawet kilkukrotne uzupełnianie energii w podłączonych urządzeniach.

Mobilne baterie PowerBank
znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Krótka charakterystyka PowerBanków

Najważniejszym parametrem dotyczącym przenośnych baterii jest wspomniana pojemność. Na rynku można znaleźć urządzenia cechujące się pojemnością od około 1000 do 20000 mAh, a nawet większe. Warto wspomnieć, że im większa pojemność, tym nie tylko większa masa, ale także dłuższy czas potrzebny na pełne naładowanie urządzenia. Większość PowerBanków cechuje się napięciem wyjściowym równym 5 V. Można jednak znaleźć modele przeznaczone nie tylko do ładowania urządzeń mobilnych, ale również z możliwością awaryjnego rozruchu samochodu. Urządzenia tego typu cechują się napięciem około 19 V.

Dodatkowe informacje o PowerBankach

Szczególnie wymagający użytkownicy, którzy potrzebują uzupełniać energię w więcej niż jednym urządzeniu jednocześnie, powinni wybierać PowerBanki z przynajmniej dwoma gniazdami USB. Ponadto, niektóre modele wspierają technologię szybkiego ładowania, która znacząco skraca czas potrzebny do pełnego naładowania ogniwa. Na rynku można również znaleźć wersje wyposażone w dodatkowo wzmocnioną obudowę. Rozwiązanie tego typu świetnie sprawdzi się na wyjazdach.