Ładowarki do telefonów

Niezwykle popularne smartfony są wyposażone najczęściej w baterie litowo-jonowe, które trzeba systematycznie ładować. Choć większość ogniw charakteryzuje się stosunkowo dużą pojemnością, to użytkownicy muszą uzupełniać baterie w ogniwie co jeden, dwa lub trzy dni. Wynika to m.in. z ogromnych wyświetlaczy, wydajnych procesorów i innych podzespołów, które do pracy wymagają dużej ilości energii elektrycznej.

Rodzaje ładowarek do smartfonów

Napięcie 5 V to jeden parametr techniczny, który łączy praktycznie wszystkie urządzenia przeznaczone do ładowania ogniw w smartfonach, tabletach, odtwarzaczach MP3 i MP4. Ponadto, wykorzystuje się je do zasilania minikomputerów, takich jak Arduino i Raspberry Pi. To, co je różni, to prąd wyjściowy.

Ładowarki do telefonów znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

  • Zasilacze sieciowe mają najczęściej wbudowane jedno lub dwa gniazda USB. W przypadku, gdy istnieje potrzeba ładowania kilku urządzeń w tym samym czasie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są modele wyposażone w cztery gniazda USB. Takie ładowarki cechują się wydajnością prądową przekraczającą 4 A.
  • Nowoczesne urządzenia mobilne, umożliwiające ładowanie indukcyjne zyskują coraz większą popularność. Wystarczy położyć je na specjalnych ładowarkach przewodowych, a uzupełnienie energii rozpocznie się automatycznie.

Osoby, które spędzają kilka godzin w aucie, korzystają z samochodowych ładowarek do telefonów. Urządzenia tego typu są montowane w gniazdku zapalniczki. Na rynku można znaleźć zarówno modele z gniazdem USB typu A, USB typu C, jak i z przewodem zakończonym wtyczką micro USB lub złączem Lightning. Ponadto, dostępne są tak zwane zasilacze wielozakresowe, charakteryzujące się uniwersalnym zastosowaniem. Dzięki nim można uzupełniać energię w praktycznie każdym urządzeniu mobilnym, a także zasilać minikomputery, takie jak Raspberry Pi.