Ładowarki Ni-MH

Baterie niklowo-metalowo-wodorkowe charakteryzują się żywotnością wynoszącą nawet 2000 cykli ładowania i rozładowania, dlatego często są wykorzystywane jako zamiennik ogniw cynkowo-węglowych. Ze względu na stosunkowo dużą pojemność, baterie tego typu można spotkać m.in. w elektronice i automatyce. Aby skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie uzupełniać w nich energię, należy wyposażyć się w specjalną ładowarkę Ni-MH. Urządzenia tego typu są wyposażone w zaawansowany system sterowania, który czuwa nad bezpieczeństwem i efektywnością całego procesu.

Rodzaje ładowarek

Na rynku można znaleźć różne modele ładowarek, jednak na szczególną uwagę zasługują urządzenia umożliwiające jednoczesne uzupełnianie energii w czterech, a nawet w ośmiu ogniwach. W momencie, gdy akumulatory zostaną w pełni naładowane, urządzenie sygnalizuje ten stan, np. zmianą koloru diody. Ładowarki tego typu są podłączane bezpośrednio do gniazdka domowej instalacji elektrycznej. Najbardziej popularne są modele umożliwiające ładowanie ogniw typu AA i AAA, jednak bez trudu znajdziemy wersje przeznaczone do baterii typu 6F22, R14 i innych.

Ładowarki Ni-MH znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ładowarki produkowane przez renomowane firmy są wyposażone w szereg zabezpieczeń, które chronią zarówno samo urządzenie, jak i ogniwa, a przede wszystkim użytkownika. Są to m.in. zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowe, przeciwprzepięciowe i przeciwzwarciowe. Ponadto, wybrane modele mają wbudowane zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją oraz przed nadmiernym nagrzewaniem się ogniw.