Ładowarki LiPol – sieciowe

Baterie litowo-polimerowe, ze względu na swoją wydajność i podwyższoną odporność na wysoką temperaturą, są często wykorzystywane przez robotyków, automatyków oraz modelarzy. Ogniwa tego typu wymagają specjalnego sposobu ładowania. W przeciwnym wypadku mogą stracić swoje właściwości, a nawet ulec całkowitemu uszkodzeniu. Specjalne ładowarki do baterii LiPol, po podłączeniu zwiększają napięcie prądu do wartości 4,2 V. W tym czasie natężenie prądu jest na takim samym poziomie. Następnie urządzenie stopniowo obniża wartość prądu, aż do momentu całkowitego naładowania ogniwa.

Kluczowe informacje o ładowarkach LiPol

Ogniwa litowo-polimerowe są bardzo podatne na głębokie rozładowanie, które może trwale je uszkodzić lub znacząco obniżyć wydajność. Nowoczesne ładowarki LiPol są wyposażone w balansery umożliwiające dokładne mierzenie napięcia w każdym ogniwie. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może na bieżąco kontrolować parametry baterii i nie dopuścić do głębokiego rozładowania. Wybrane modele ładowarek umożliwiają formatowanie ogniw. Dzięki tej funkcjonalności baterie na dłużej zachowują swoje parametry.

Ładowarki LiPol – sieciowe znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Zabezpieczenia ładowarek LiPol

Większość producentów ładowarek wyposaża swoje produkty w systemy monitorujące, które w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości w procesie ładowania natychmiast rozłączają obwód. Wybrane modele umożliwiają przygotowanie baterii do dłuższego przechowywania. Jest to szczególnie istotne, ponieważ nieużywane ogniwa litowo-polimerowe mogą stracić swoje właściwości.