Ładowarki samochodowe

Chcąc ładować urządzenia mobilne, takie jak smartfony, tablety i odtwarzacze muzyczne w aucie, niezbędne jest posiadanie ładowarki samochodowej. To niewielkie urządzenie wkłada się do gniazdka zapalniczki samochodowej. W zależności od modelu ładowarka ma wbudowane jedno, dwa, trzy, a nawet cztery złącza USB, które umożliwiają uzupełnianie energii w kilku urządzeniach jednocześnie.

Charakterystyka ładowarek samochodowych

Choć praktycznie wszystkie modele cechują się napięciem wyjściowym wynoszącym 5 V, to różnią się między sobą wydajnością prądową i dodatkową funkcjonalnością. Niektóre wersje są wyposażone w przewód zakończony wtyczką micro USB lub Lightning. Inne natomiast umożliwiają uzupełnianie energii w urządzeniach współpracujących ze standardem USB typu C. Ponadto, wybrane ładowarki obsługują technologię Quick Charge, dzięki której ładowanie baterii jest zdecydowanie krótsze.

Ładowarki samochodowe znajdziesz w ofercie sklepu Botland.

Uchwyty samochodowe z ładowarką indukcyjną

Niektóre smartfony i powerbanki wspierają ładowanie bezprzewodowe. W ich przypadku najlepiej sprawdzi się specjalny uchwyt wyposażony w ładowarkę indukcyjną, która automatycznie rozpoczyna ładowanie po wykryciu urządzenia. Warto jednak zaznaczyć, że ładowarki bezprzewodowe cechują się nieco niższą wydajnością niż modele przewodowe. W trakcie wyboru konkretnej ładowarki warto zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenia i certyfikaty. Ich obecność zapewnia nie tylko długą żywotność urządzenia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania w praktycznie każdych warunkach.